دکتر الهام صفاریه
Search
Close this search box.

بهترین روش های جوانسازی و زیبایی واژن

همه ی زنان اهمیت ویژه ای برای زیبایی بدن خود قائل اند و این امر تاثیر مستقیمی روی اعتماد بنفس آنان دارد. به خصوص زیبایی و شادابی ناحیه تناسلی؛ که در کیفیت و میزان لذت روابط جنسی بسیار اثر گذاراست. این مقاله با هدف معرفی بهترین روش های جوانسازی و زیبایی واژن نوشته شده است. امروزه راهکار های متنوعی برای زیبایی ناحیه تناسلی و رفع نقص های ظاهری آن ارائه می شوند که بسیاری از آنها بی اساس و بی نتیجه هستند. ما بهترین و موثرترین شیوه ها را به شما معرفی خواهیم کرد…

روش های جوانسازی و زیبایی واژن نتیجه ماندگار دارند

جوانسازی واژن

پوست واژن نسبت به پوست بدن در سایر نواحی، حساس تر است. کند یا متوقف شدن تولید کلاژن، بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی، بارداری و زایمان های متعدد و همچنین عدم رسیدگی مناسب باعث افتادگی و چروک های پوستی و تغییر رنگ این ناحیه می شوند. به همین دلیل، افراد زیادی به دنبال راه های برطرف کردن این مشکلات هستند. روش هایی که در حال حاضر برای جوانسازی و زیبایی واژن مورد استفاده قرار میگیرند، شامل دو نوع روش های جراحی و روش های غیر جراحی هستند. در ادامه به بررسی انواع این روش ها پرداخته ایم.

بهترین روش های جوانسازی واژن

همانطور که حتما می دانید، روش های خانگی، گیاهی و دارویی مختلفی با عنوان های گوناگون زیبایی و جوانسازی واژن وجود دارند. وقتی به دنبال بهترین روش های جوانسازی هستیم، یعنی قصد داریم راهکارهایی را بشناسیم که نتیجه بخش هستند و نتیجه آنها نیز ماندگار و بادوام است.

جراحی لابیاپلاستی

به لبه های خارجی واژن لابیا ماژور و به لبه های داخلی آن، لابیا مینور گفته می شود. شکل و اندازه ی واژن در زنان با هم تفاوت زیادی دارد و در هر فرد ظاهری منحصر به فرد را ایجاد کرده است. با این حال بسیاری از زنان، دارای لابیا مینورهای بزرگ یا نامتقارن هستند که این امر، علاوه بر تاثیری که ممکن است روی زیبایی ناحیه تناسلی آنان داشته باشد، مشکلات دیگری را نیز برای آن ها به وجود می آورد. برای مثال زنانی که ورزش های حرفه ای، اسب سواری یا دوچرخه سواری انجام می دهند، دچار آزار، درد یا سوزش در ناحیه واژن می شوند. پوشیدن لباس های تنگ نیز باعث احساس ناخوشایندی در این قسمت خواهد شد. لابیاپلاستی، به منظور کوچک کردن و برطرف کردن نامتقارن بودن لابیا مینور ها انجام میشود. جراحی لابیاپلاستی یک عمل سرپایی بوده و طبق نظر پزشک، با بیهوشیی یا بی حسی موضعی انجام می شود. دوره نقاهت مربوط به آن نیز بسیار کوتاه است. جراحی لابیاپلاستی هم از طریق لیزر و هم بوسیله ی برش جراحی قابل انجام است.

جراحی واژینوپلاستی

عوامل متعددی وجود دارند که باعث می شوند استحکام و مقاومت عضلات دستگاه تناسلی و کف لگن، ضعیف شده یا از بین برود. این اتفاق باعث شل شدن و گشاد شدن واژن می شود. در صورت تشدید این شل شدن، ممکن است مواردی مثل افتادگی مثانه و افتادگی روده کوچک در کانال واژن نیز برای بیمار ایجاد شوند. جراحی واژینوپلاستی برای درمان افتادگی و شل شدن عضلات واژن و لگن انجام شده و باعث تنگی واژن خواهد شد.

جوانسازی واژن با لیزر 

خانم هایی که دچار افتادگی شدید واژن و آتروفی هستند، می توانند به کمک لیزر co2 برای درمان افتادگی و بازیابی ضخامت و انسجام بافت های واژن اقدام کنند. لیزر co2 باعث لیفت و سفت شدن پوست و عضلات در ناحیه ی واژن می گردد.

جوانسازی واژن با آر اف RF

استفاده از امواج آر اف یک تکنولوژی نسبتا جدید است که با وارد کردن طول موج های معین به لایه های پوست، علاوه بر برطرف نمودن مشکلات ظاهری و سطحی واژن، برای لیفت کردن و جوانسازی واژن نیز کاربرد دارد.

مزایای استفاده از روش های جوانسازی و زیبایی واژن

روش هایی که تا اینجا به معرفی و توضیح مختصر آن ها پرداختیم، راهکارهایی قطعی برای جوانسازی واژن هستند. بر خلاف روش های خانگی و غیر پزشکی و حتی گاهی اوقات غیر بهداشتی، که هیچ تاثیر مثبتی نداشته و یا در صورت ایجاد اندک تغییری، به سرعت ناپدید می شوند، نتایج حاصل از این روش ها ماندگاری طولانی و قابل قبولی دارند. 

حتی روش های جراحی زیبایی و جوانسازی واژن، دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و نتیجه ی آن در فاصله بسیار کوتاهی بعد از جراحی آشکار می گردد.

استفاده از روش های جوانسازی و زیبایی واژن، باعث بهبود شکل ظاهری ناحیه تناسلی و همچنین عملکرد و احساس بهتر در این قسمت شده و کیفیت روابط جنسی را نیز به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد.

نتیجه گیری

عوامل متعددی باعث ایجاد چین و چروک، افتادگی و مشکلاتی دیگر در ناحیه تناسلی می شوند. افزایش سن، بارداری و زایمان های متعدد، فعالیت های سنگین و …  از جمله این موارد هستند. امروزه روش های قطعی و موثری برای جوانسازی و زیبایی واژن در دسترس هستند که در مدت زمانی کوتاه نتایج ایده آل و ماندگاری را رقم خواهند زد. برای اینکه بتوانید روش موثر و متناسب با وضعیت خود را شناسایی کنید، لازم است با متخصص زنان و جراح عمل های زیبایی زنان مشورت کرده و البته وقت و هزینه خود را صرف شیوه های ناکارآمد و غیراصولی نکنید.

دکتر الهام شیرازی

دکتر الهام صفاریه

دکتر الهام صفاریه متخصص زنان و زایمان، عضو هيات علمي زنان دانشگاه علوم پزشكي سمنان، استاد برتر و پژوهشگر برتر سال ۱۴۰۰ دانشگاه علوم پزشکی سمنان، عضو هییت مدیره بیمارستان سینا سمنان، مدیریت گروه زنان علوم پزشکی سمنان، رییس اسبق دانشکده پزشکی سمنان و… می باشد که در زمینه های مربوط به جراحی زیبایی زنان و درمان انواع سرطان زنان نیز فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا